Shanthi Seetharam
Asked 9 years ago

SG chevron_right Primary 5 chevron_right Number and Algebra

Help needed. Ali bought 4 pens and 3 markers.Ben bought 2 pens and 6 markers.A pen cost$3 less than a marker.If  Ben paid $11 more than Ali, find(a) how much did a pen cost? (B) how much did a marker cost? Adv thks☺

Replies 0

Sharon Yaw
Asked 9 years ago

SG chevron_right Primary 5 chevron_right Fractions

Please advised how to do

Replies 0

Sharon Yaw
Asked 9 years ago

SG chevron_right Primary 5 chevron_right Fractions

Please advised how to do

Replies 0

Sophia Koo
Asked 9 years ago

SG chevron_right Primary 3 chevron_right Number and Algebra

Replies 0

Xu Shuting
Asked 9 years ago

SG chevron_right Primary 6 chevron_right Measurement

Replies 0